Dlaczego warto stosować olejek z awokado?

olejek-do-włosów.jpgOlejek z awokado jest jednym z najlepszych kosmetyków stosowanych podczas pielęgnacji włosów lub skóry twarzy i ciała. Posiada niezwykłe właściwości, zawiera mnóstwo witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, a budową przypomina lipidową barierę ochronną skóry. To właśnie z tych powodów kosmetyk jest polecany przez wszystkie kobiety.

Olejek z awokado otrzymywany jest poprzez tłoczenie na zimno miąższu owoców awokado. Oryginalny i naturalny produkt nie może być rafinowany, ponieważ straciłby wszystkie prozdrowotne właściwości. Posiada płynną konsystencję, zielony kolor i zapach charakterystyczny dla owoców, z których jest pozyskiwany. W niskich temperaturach tężeje; może być natomiast wykorzystywany do smażenia – ma bowiem wysoką temperaturę dymienia. Olejek z awokado należy przechowywać w temperaturze pokojowej lub w lodówce. Nie wolno wystawiać go na działanie wilgoci i promieniowania słonecznego.

Ze względu na zawartość cennych składników olejek z awokado cieszy się dużą popularnością wśród wielu kobiet. Znajdziemy w nim: kwasy tłuszczowe Omega – 6 i Omega – 9, kwas foliowy i kwas oleinowy, fosfor, magnez, sód, potas, wapń, cynk, fluor, jod i żelazo oraz witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, C, D, E, H, K i PP. Ponadto olejek z awokado zawiera organiczny filtr przeciwsłoneczny SPF 4. W budowie wykazuje duże podobieństwo do lipidowej bariery ochronnej skóry. To właśnie te cechy decydują o wciąż rosnącej popularności produktu oraz jego natychmiastowym i efektywnym działaniu.

Jaki wpływ ma olejek z awokado na skórę i włosy? Kosmetyk posiada silne działanie regeneracyjne i odżywcze. Co ciekawe, stymuluje wzrost włosów na długość i grubość, wzmacnia cebulki włosowe i regeneruje skórę głowy. Pomaga w walce z łupieżem, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry głowy i przetłuszczaniem się włosów. Może przydać się również jako produkt nawilżający suchą i wrażliwą skórę głowy, a także przesuszone pasemka. Co więcej, olejek z awokado zapewnia naturalny blask i wygładzenie; pomaga także ujarzmić niesforne kosmyki i wymodelować fryzurę. Produkt odżywia i odbudowuje uszkodzone włosy, regeneruje rozdwojone końcówki i łagodzi skórę głowy. Może być stosowany do olejowania włosów, ponieważ zapewnia nabłyszczenie i ogólną poprawę kondycji pasemek.