Jak powinno aplikować się olejek z awokado?

olejowanie włosówJeśli raz zastosujesz olejek z awokado, to już na zawsze stanie się twoim numerem jeden wśród kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów. Dlaczego? Ponieważ produkt posiada wiele składników odżywczych i zapewnia natychmiastową regenerację. Wystarczy, że z owocu awokado zrobisz maseczkę lub zastosujesz się do kilku porad dotyczących aplikacji olejku.

Olejek z awokado może być stosowany jako dodatek do kosmetyków myjących lub jako samodzielny produkt pielęgnacyjny. W pierwszym przypadku niewielką ilość olejku dodać można do ulubionej maseczki lub odżywki. W ten sposób wzmocnimy działanie obu preparatów, a nasze włosy i skóra głowy otrzymają większą dawkę witamin i minerałów. Używanie olejku z awokado jako kosmetyku samodzielnego jest nieco bardziej skomplikowane. Sposób aplikacji i dawka muszą być dobrane do rodzaju włosów i typu skóry głowy. Olejek można zmieszać także z szamponem bezpośrednio przed myciem głowy.

Olejek z awokado wykorzystać można jako maseczka regeneracyjna do suchej skóry głowy oraz włosów osłabionych i wypadających. Kosmetyk należy wmasować u nasady włosów, a następnie zawinąć w foliowy czepek i ręcznik. Po upływie około godziny głowę należy umyć delikatnym szamponem. Olejek z awokado można także połączyć z olejkiem myjącym. Taka mikstura zarówno oczyści, jak i odżywi skórę głowy i włosy.

Dla wzmocnienia cebulek włosowych, nabłyszczenia, podwojenia objętości i podtrzymania skrętu loków wykonać można maseczkę z olejku z awokado. Dzięki niej włosy będą nawilżone, odżywione i zregenerowane. Dodatkowo mikstura ułatwi rozczesywanie, zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek i pobudzi wzrost włosów. Czego potrzebujesz do sporządzenia maseczki? Przygotuj następujące składniki: olejek z awokado, olejek rycynowy i jedno żółtko jajka. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, a otrzymaną w ten sposób miksturę nałóż na włosy i skórę głowy. Po upływie godziny maseczkę zmyj ulubionym szamponem.

Olejek z awokado można stosować także bezpośrednio na włosy jako samodzielny produkt pielęgnacyjny. Na włosy wilgotne kosmetyk wciera się po to, aby ułatwić rozczesywanie, przyspieszyć suszenie oraz zabezpieczyć pasemka i skórę głowy przed działaniem wysokiej temperatury używanej podczas modelowania fryzury. Włosy suche można nacierać olejkiem po to, aby nawilżyć przesuszone kosmyki i zregenerować uszkodzone końcówki. Masaż skóry głowy olejkiem również przynosi zadowalające efekty. Nie tylko poprawia krążenie krwi i relaksuje, ale zapobiega powstawaniu łupieżu i reguluje pracę gruczołów łojowych.