Działanie, właściwości i aplikacja olejku z awokado.
Olejek do włosów polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów i skóry głowy. Mogą z niego korzystać wszyscy bez względu na wiek i płeć. Produkt pozyskiwany jest z miąższu owoców awokado, dużych i zielonych z twardą pestką w środku, które nazywane są smaczliwkami. Naturalny i oryginalny olejek nie może być rafinowany, ponieważ straciłby wszystkie cenne składniki. Powinien być filtrowany na zimno i przechowywany w butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej. Jest odporny na wysoką temperaturę, jednak przy ujemnych – twardnieje. Ma charakterystyczny zapach i zielonkawy kolor; na dnie butelki może zbierać się osad.
Jakie właściwości posiada olejek z awokado? Kosmetyk pozytywnie oddziałuje nie tylko na włosy. Wykazuje działanie regeneracyjne, antybakteryjne i nawilżające. Pomaga w walce z chorobami dermatologicznymi. Osoby z wrażliwą skórą twarzy mogą bez przeszkód stosować olejek z awokado – produkt nie powoduje bowiem podrażnień, nie wywołuje alergii i nie prowadzi do powstawania zaskórników lub wągrów. Co ciekawe, kosmetyk odbudowuje ubytki w naskórku, przyspiesza gojenie się niewielkich ran, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Może być używany podczas masażu ciała lub jako jeden ze składników odżywczych maseczek.
A jak olejek z awokado oddziałuje na włosy? Cały sekret efektywności produktu tkwi w jego składzie. A znajdziemy w nim: kwasy tłuszczowe (oleinowy, foliowy, linolowy, Omega – 6 i Omega – 9), witaminy (A, B, C, D, E, K, H, PP) i minerały (żelazo, potas, jod, magnez, wapń). Dzięki tym substancjom olejek z awokado poprawia kondycję włosów i skóry głowy. Zwalcza łupież, przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów, wzmacnia cebulki włosowe, pielęgnuje skórę głowy. Poza tym, kosmetyk regeneruje uszkodzone końcówki włosów, nawilża suchą skórę głowy, dba o przesuszone pasemka, nabłyszcza i wygładza.
W jaki sposób należy aplikować olejek z awokado? Metod nakładania kosmetyku na włosy jest dość dużo. Można stosować go w formie osobnej kuracji lub jako dodatek do drogeryjnych/aptecznych maseczek i odżywek. Olejek z awokado nanosi się na wilgotne włosy po to, aby ułatwić rozczesywanie i przyspieszyć suszenie. Produkt można także wmasować w skórę głowy, by polepszyć krążenie krwi, wzmocnić cebulki i polepszyć wchłanialność substancji odżywczych zawartych w olejku. Na suche włosy kosmetyk aplikuje się po to, by zabezpieczyć końcówki lub w formie maseczki do spłukiwania.